
Original: $3.15
-70%$3.15
$0.94The Story
Product details
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 20A |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | Slo-Blo 313 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 300A |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0313020.HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Suffix Chart EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 20A |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | Slo-Blo 313 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 300A |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0313020.HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Suffix Chart EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










