đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$87.99
LINEMASTER T-91-SC36 Foot Operated Switch, SPDT, Off-(On), 10 A, 250 V, 25.4 mm—
$87.99
The Story
This is a Foot Operated Switch, SPDT, Off-(On), 10 A, 250 V, 25.4 mm product from LINEMASTER with the model number T-91-SC36
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switch Operation | Off-(On) |
| Contact Current Max | 10A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| External Height | 25.4mm |
| External Width | 66.8mm |
| External Depth | 88.9mm |
Other details
| Brand | LINEMASTER |
| Part Number | T-91-SC36 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Foot Operated Switch, SPDT, Off-(On), 10 A, 250 V, 25.4 mm product from LINEMASTER with the model number T-91-SC36
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switch Operation | Off-(On) |
| Contact Current Max | 10A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| External Height | 25.4mm |
| External Width | 66.8mm |
| External Depth | 88.9mm |
Other details
| Brand | LINEMASTER |
| Part Number | T-91-SC36 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











