đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.45
Original: $4.85
-70%Licefa SMD-BOX N1-2-3-8-1 SMD Box Non-Conductive Plastic 15mm Height 16mm Width—
$4.85
$1.45The Story
The SMD-BOX N1-2-3-8-1 is a blue SMD Box made of non-conductive plastic with clear lid. Applications
Industrial
Product details
| Box Type | - |
| Box Material | Non - Conductive Plastic |
| Box Colour | Blue |
| External Height - Imperial | 0.59" |
| External Height - Metric | 15mm |
| External Width - Imperial | 0.63" |
| External Width - Metric | 16mm |
| External Depth - Imperial | - |
| External Depth - Metric | - |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LICEFA |
| Part Number | SMD-BOX N1-2-3-8-1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The SMD-BOX N1-2-3-8-1 is a blue SMD Box made of non-conductive plastic with clear lid. Applications
Industrial
Product details
| Box Type | - |
| Box Material | Non - Conductive Plastic |
| Box Colour | Blue |
| External Height - Imperial | 0.59" |
| External Height - Metric | 15mm |
| External Width - Imperial | 0.63" |
| External Width - Metric | 16mm |
| External Depth - Imperial | - |
| External Depth - Metric | - |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LICEFA |
| Part Number | SMD-BOX N1-2-3-8-1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





