đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$69.51
LEMO MSB.00.250.LTE100 RF / Coaxial Cable Assembly, FFS Straight Plug, FFS Straight Plug, RG174A, 50 ohm, 3.281 ft, 1 m—
$69.51
The Story
This is a RF / Coaxial Cable Assembly, FFS Straight Plug, FFS Straight Plug, RG174A, 50 ohm, 3.281 ft, 1 m product from LEMO with the model number MSB.00.250.LTE100
Product details
| Connector Type A | FFS Straight Plug |
| Connector Type B | FFS Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG174A |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 3.281ft |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Brown |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LEMO |
| Part Number | MSB.00.250.LTE100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a RF / Coaxial Cable Assembly, FFS Straight Plug, FFS Straight Plug, RG174A, 50 ohm, 3.281 ft, 1 m product from LEMO with the model number MSB.00.250.LTE100
Product details
| Connector Type A | FFS Straight Plug |
| Connector Type B | FFS Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG174A |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 3.281ft |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Brown |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LEMO |
| Part Number | MSB.00.250.LTE100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











