Original: $96.41
-70%$96.41
$28.92The Story
- Programmable decimal points
- 19mm Digit height
- Auto-zero and Auto-polarity
- -0 to 50°C Operating temperature range
Applications
Power Management, System Monitoring, Automation & Process Control
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| No. of Digits / Alpha | 3-1/2 |
| Digit Height | 19mm |
| Panel Cutout Height | 40mm |
| Product Range | - |
| Meter Range | 0mV to 200mV |
| Supply Voltage Min | 4.75VDC |
| Meter Function | DC Voltage |
| Supply Voltage Max | 5.25VDC |
| Panel Cutout Width | 72mm |
Other details
| Brand | LASCAR |
| Part Number | DPM 959B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Programmable decimal points
- 19mm Digit height
- Auto-zero and Auto-polarity
- -0 to 50°C Operating temperature range
Applications
Power Management, System Monitoring, Automation & Process Control
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| No. of Digits / Alpha | 3-1/2 |
| Digit Height | 19mm |
| Panel Cutout Height | 40mm |
| Product Range | - |
| Meter Range | 0mV to 200mV |
| Supply Voltage Min | 4.75VDC |
| Meter Function | DC Voltage |
| Supply Voltage Max | 5.25VDC |
| Panel Cutout Width | 72mm |
Other details
| Brand | LASCAR |
| Part Number | DPM 959B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











