Original: $74.73
-70%$74.73
$22.42The Story
- Auto-zero and auto-polarity
- Programmable decimal points
- Low battery warning
Applications
Automation & Process Control, Power Management
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| No. of Digits / Alpha | 3-1/2 |
| Digit Height | 12.7mm |
| Panel Cutout Height | 32mm |
| Product Range | - |
| Meter Range | 0mV to 200mV |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Meter Function | DC Voltage |
| Supply Voltage Max | 15VDC |
| Panel Cutout Width | 62mm |
Other details
| Brand | LASCAR |
| Part Number | DPM 750S-BL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Auto-zero and auto-polarity
- Programmable decimal points
- Low battery warning
Applications
Automation & Process Control, Power Management
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| No. of Digits / Alpha | 3-1/2 |
| Digit Height | 12.7mm |
| Panel Cutout Height | 32mm |
| Product Range | - |
| Meter Range | 0mV to 200mV |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Meter Function | DC Voltage |
| Supply Voltage Max | 15VDC |
| Panel Cutout Width | 62mm |
Other details
| Brand | LASCAR |
| Part Number | DPM 750S-BL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











