Original: $97.20
-70%$97.20
$29.16The Story
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| No. of Digits / Alpha | 3-1/2 |
| Digit Height | 12.5mm |
| Panel Cutout Height | 27mm |
| Product Range | - |
| Meter Range | 0mV to 200mV |
| Supply Voltage Min | 3.5V |
| Meter Function | DC Voltage |
| Supply Voltage Max | 6.5V |
| Panel Cutout Width | 57mm |
Other details
| Brand | LASCAR |
| Part Number | DPM 500S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| No. of Digits / Alpha | 3-1/2 |
| Digit Height | 12.5mm |
| Panel Cutout Height | 27mm |
| Product Range | - |
| Meter Range | 0mV to 200mV |
| Supply Voltage Min | 3.5V |
| Meter Function | DC Voltage |
| Supply Voltage Max | 6.5V |
| Panel Cutout Width | 57mm |
Other details
| Brand | LASCAR |
| Part Number | DPM 500S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











