đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.43
Original: $4.78
-70%LAPP KABEL 52015780 Cable Gland, PG9, 2 mm, 6 mm, Brass, Metallic - Nickel Finish—
$4.78
$1.43The Story
This is a Cable Gland, PG9, 2 mm, 6 mm, Brass, Metallic - Nickel Finish product from LAPP KABEL with the model number 52015780
Product details
| Cable Diameter Max | 6mm |
| Cable Gland Material | Brass |
| Thread Size - Metric | PG9 |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | 2mm |
| Thread Size - Imperial | - |
| IP / NEMA Rating | IP68 |
| Gland Colour | Metallic - Nickel Finish |
Other details
| Brand | LAPP KABEL |
| Part Number | 52015780 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Cable Gland, PG9, 2 mm, 6 mm, Brass, Metallic - Nickel Finish product from LAPP KABEL with the model number 52015780
Product details
| Cable Diameter Max | 6mm |
| Cable Gland Material | Brass |
| Thread Size - Metric | PG9 |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | 2mm |
| Thread Size - Imperial | - |
| IP / NEMA Rating | IP68 |
| Gland Colour | Metallic - Nickel Finish |
Other details
| Brand | LAPP KABEL |
| Part Number | 52015780 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










