
Original: $150.09
-70%$150.09
$45.03The Story
Product details
| Thermocouple Wire Type | KX |
| Length - Imperial | 82ft |
| Length - Metric | 25m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1642-FAR |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Thermocouple Wire Type | KX |
| Length - Imperial | 82ft |
| Length - Metric | 25m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1642-FAR |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












