đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$32.72
Original: $109.06
-70%Labfacility XF-1445-FAR Thermocouple K -100 °C 1100—
$109.06
$32.72The Story
This is a XF-1445-FAR Thermocouple , K, -100 °C, 1100 °C product from LABFACILITY with the model number XF-1445-FAR
Product details
| Thermocouple Type | K |
| Sensing Temperature Min | -100°C |
| Sensing Temperature Max | 1100°C |
| Sensor Body Material | - |
| Lead Length - Imperial | - |
| Lead Length - Metric | - |
| Probe Length - Imperial | - |
| Probe Length - Metric | 250mm |
| Probe Diameter - Imperial | - |
| Probe Diameter - Metric | 6mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1445-FAR |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a XF-1445-FAR Thermocouple , K, -100 °C, 1100 °C product from LABFACILITY with the model number XF-1445-FAR
Product details
| Thermocouple Type | K |
| Sensing Temperature Min | -100°C |
| Sensing Temperature Max | 1100°C |
| Sensor Body Material | - |
| Lead Length - Imperial | - |
| Lead Length - Metric | - |
| Probe Length - Imperial | - |
| Probe Length - Metric | 250mm |
| Probe Diameter - Imperial | - |
| Probe Diameter - Metric | 6mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1445-FAR |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












