đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$134.62
Labfacility XF-1259-FAR Thermocouple Extension Cable Ptfe Insulated Flat Pair Type JX 7/0.2 mm Black 25 m—
$134.62
The Story
This is a Thermocouple Extension Cable, PTFE, Insulated, Flat Pair, Type JX, 7/0.2 mm, Black, 25 m product from LABFACILITY with the model number XF-1259-FAR
Price For Reel of 1
Product details
| Thermocouple Wire Type | JX |
| Length - Imperial | 82ft |
| Length - Metric | 25m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1259-FAR |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Thermocouple Extension Cable, PTFE, Insulated, Flat Pair, Type JX, 7/0.2 mm, Black, 25 m product from LABFACILITY with the model number XF-1259-FAR
Price For Reel of 1
Product details
| Thermocouple Wire Type | JX |
| Length - Imperial | 82ft |
| Length - Metric | 25m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1259-FAR |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












