
Original: $23.19
-70%$23.19
$6.96The Story
Product details
| Thermocouple Type | T |
| Sensing Temperature Min | -75°C |
| Sensing Temperature Max | 250°C |
| Sensor Body Material | - |
| Lead Length | 2m |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1234-FAR |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Miscellaneous EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Thermocouple Type | T |
| Sensing Temperature Min | -75°C |
| Sensing Temperature Max | 250°C |
| Sensor Body Material | - |
| Lead Length | 2m |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | XF-1234-FAR |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Miscellaneous EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












