đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$42.49
LABFACILITY MB-ISK-S10-1000-MP-I Thermocouple, IEC Mineral Insulated, K, -40 °C, 750 °C, Stainless Steel, 1 m—
$42.49
The Story
This is a Thermocouple, IEC Mineral Insulated, K, -40 °C, 750 °C, Stainless Steel, 1 m product from LABFACILITY with the model number MB-ISK-S10-1000-MP-I
Product details
| Sensing Temperature Min | -40°C |
| Product Range | - |
| Sensor Body Material | Stainless Steel |
| Sensing Temperature Max | 750°C |
| Thermocouple Type | K |
| Lead Length | 1m |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | MB-ISK-S10-1000-MP-I |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Thermocouple, IEC Mineral Insulated, K, -40 °C, 750 °C, Stainless Steel, 1 m product from LABFACILITY with the model number MB-ISK-S10-1000-MP-I
Product details
| Sensing Temperature Min | -40°C |
| Product Range | - |
| Sensor Body Material | Stainless Steel |
| Sensing Temperature Max | 750°C |
| Thermocouple Type | K |
| Lead Length | 1m |
Other details
| Brand | LABFACILITY |
| Part Number | MB-ISK-S10-1000-MP-I |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












