đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$13.53
Original: $45.11
-70%L-COM PPA00019-8FT Cord Nema L6-20P TO IEC C19 8FT 20A New—
$45.11
$13.53The Story
This is a PPA00019-8FT CORD , NEMA L6-20P TO IEC C19, 8FT, 20A New product from L-COM with the model number PPA00019-8FT
Product details
| Connector to Connector | NEMA L6-20P to IEC 320 C19 |
| Cable Length - Metric | 2.44m |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 8ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | PPA00019-8FT |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a PPA00019-8FT CORD , NEMA L6-20P TO IEC C19, 8FT, 20A New product from L-COM with the model number PPA00019-8FT
Product details
| Connector to Connector | NEMA L6-20P to IEC 320 C19 |
| Cable Length - Metric | 2.44m |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 8ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | PPA00019-8FT |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











