
Original: $34.37
-70%$34.37
$10.31The Story
Product details
| Connector to Connector | NEMA 5-15P to 90° IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 125V |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | N515P-C13L-15-6F |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Connector to Connector | NEMA 5-15P to 90° IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 125V |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | N515P-C13L-15-6F |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











