đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$115.29
Original: $384.30
-70%KLAXON 18-980205 Sounder, Single, 120dB, 230VAC, 460mA, IP65, 95mm Ext. Depth—
$384.30
$115.29The Story
This is a Sounder, Single, 120dB, 230VAC, 460mA, IP65, 95mm Ext. Depth product from KLAXON with the model number 18-980205
Product details
| Current Consumption | 460mA |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 45°C |
| Supply Voltage V AC | 230VAC |
| Product Range | - |
| Tones | Single |
| Sound Level SPL | 120dB |
| IP / NEMA Rating | IP65 |
| Resonant Frequency | - |
| Supply Voltage V DC | - |
| External Depth | 95mm |
Other details
| Brand | KLAXON |
| Part Number | 18-980205 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Sounder, Single, 120dB, 230VAC, 460mA, IP65, 95mm Ext. Depth product from KLAXON with the model number 18-980205
Product details
| Current Consumption | 460mA |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 45°C |
| Supply Voltage V AC | 230VAC |
| Product Range | - |
| Tones | Single |
| Sound Level SPL | 120dB |
| IP / NEMA Rating | IP65 |
| Resonant Frequency | - |
| Supply Voltage V DC | - |
| External Depth | 95mm |
Other details
| Brand | KLAXON |
| Part Number | 18-980205 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
