
Original: $384.30
-70%$384.30
$115.29The Story
- High output siren sound
- Rugged construction for use in all environments
- Low voltage DC and high voltage AC for use in all applications
- Mounting bracket for ease of installation
Automation & Process Control, Security
Product details
| Supply Voltage V AC | 110VAC |
| Supply Voltage V DC | - |
| Tones | Single |
| Sound Level SPL | 120dB |
| IP / NEMA Rating | IP65 |
| Product Range | - |
| Resonant Frequency | - |
| Current Consumption | 1A |
| External Depth | 95mm |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 45°C |
Other details
| Brand | KLAXON |
| Part Number | 18-980203 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- High output siren sound
- Rugged construction for use in all environments
- Low voltage DC and high voltage AC for use in all applications
- Mounting bracket for ease of installation
Automation & Process Control, Security
Product details
| Supply Voltage V AC | 110VAC |
| Supply Voltage V DC | - |
| Tones | Single |
| Sound Level SPL | 120dB |
| IP / NEMA Rating | IP65 |
| Product Range | - |
| Resonant Frequency | - |
| Current Consumption | 1A |
| External Depth | 95mm |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 45°C |
Other details
| Brand | KLAXON |
| Part Number | 18-980203 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





