đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.91
Original: $3.03
-70%KINGSTATE KPEG130 Transducer, Piezo, Audio Indicator, Continuous, 4 V, 28 V, 10 mA, 90 dB—
$3.03
$0.91The Story
The KPEG130 is a black Piezo Audio Transducer with pin terminal. The transducer is made of ABS. It generates minimum 90dB SPL.
- -30 to +105°C Operating temperature range
Applications
Audio
Product details
| Supply Voltage Max | 28V |
| Transducer Function | Audio Indicator |
| Sound Level Distance | 10cm |
| Sound Level SPL | 90dB |
| Tones | Continuous |
| Resonant Frequency | 3kHz |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 4V |
| Operating Current Max | 10mA |
Other details
| Brand | KINGSTATE |
| Part Number | KPEG130 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The KPEG130 is a black Piezo Audio Transducer with pin terminal. The transducer is made of ABS. It generates minimum 90dB SPL.
- -30 to +105°C Operating temperature range
Applications
Audio
Product details
| Supply Voltage Max | 28V |
| Transducer Function | Audio Indicator |
| Sound Level Distance | 10cm |
| Sound Level SPL | 90dB |
| Tones | Continuous |
| Resonant Frequency | 3kHz |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 4V |
| Operating Current Max | 10mA |
Other details
| Brand | KINGSTATE |
| Part Number | KPEG130 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







