đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1,913.42
Original: $6,378.08
-70%KEYSIGHT TECHNOLOGIES DSOX2022A 2 Channel InfiniiVision Digital Storage Oscilloscope - 200MHz—
$6,378.08
$1,913.42The Story
Product details
| Scope Display Type | WVGA LCD Colour |
| Scope Channels | 2 Channel |
| Sampling Rate | 2GSPS |
| Warranty | 3 Years |
| Plug Type | EU, UK |
| Calculated Rise Time | 1.75ns |
| Product Range | InfiniiVision 2000 X-Series |
| Kit Contents | One 300MHz N2863B Passive Probe Per Channel (10:1), Certificate of Calibration, Power Cord, CD |
| Display Memory Depth | 100 kpts |
| Bandwidth | 200MHz |
Other details
| Brand | KEYSIGHT TECHNOLOGIES |
| Part Number | DSOX2022A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| Miscellaneous EN | |
| Application Note EN | |
| One Page Summary EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Scope Display Type | WVGA LCD Colour |
| Scope Channels | 2 Channel |
| Sampling Rate | 2GSPS |
| Warranty | 3 Years |
| Plug Type | EU, UK |
| Calculated Rise Time | 1.75ns |
| Product Range | InfiniiVision 2000 X-Series |
| Kit Contents | One 300MHz N2863B Passive Probe Per Channel (10:1), Certificate of Calibration, Power Cord, CD |
| Display Memory Depth | 100 kpts |
| Bandwidth | 200MHz |
Other details
| Brand | KEYSIGHT TECHNOLOGIES |
| Part Number | DSOX2022A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| Miscellaneous EN | |
| Application Note EN | |
| One Page Summary EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.