Original: $28.43
-70%$28.43
$8.53The Story
| Light Bulb | |
|---|---|
| Type | Fluorescent light bulb |
| Socket Type | E10 |
| Lamp Current | 300 mA |
| Power Requirements | |
|---|---|
| Voltage Required | DC 2.5 V |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Image Color Disclaimer | The displayed product image may be a different color |
| Dimensions & Weight | |
|---|---|
| Diameter | 0.4 in |
| Length | 0.8 in |
| Weight | 0.71 oz |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 0.03 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 5.9 x 3.0 x 1.25" |
Description
| Light Bulb | |
|---|---|
| Type | Fluorescent light bulb |
| Socket Type | E10 |
| Lamp Current | 300 mA |
| Power Requirements | |
|---|---|
| Voltage Required | DC 2.5 V |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Image Color Disclaimer | The displayed product image may be a different color |
| Dimensions & Weight | |
|---|---|
| Diameter | 0.4 in |
| Length | 0.8 in |
| Weight | 0.71 oz |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 0.03 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 5.9 x 3.0 x 1.25" |















