Original: $238.96
-70%$238.96
$71.69The Story
K&M 12195.000.87 Overview
Elevate your laptop with the gray K&M Foldable Laptop Stand. Featuring a foldable and space-saving design, this laptop stand is intended for mobile DJs and musicians who want an easy-to-assemble and -disassemble stand. With its aluminum and steel construction, the K&M Laptop Stand can support weights up to 17.6 lb on its 9.8 x 11.9" bearing plate. In addition to three steps of adjusting tilt, the plate also features adjustable stop pins. Non-slip rubber pads are also included.
In the Box
- K&M Foldable Laptop Stand (Gray)
- 2 x Stop Bolts with Rubber Caps
- 12 x Non-Slip Rubber Pads
- Limited 5-Year Warranty
K&M 12195.000.87 Specs
| Adjustment | Tooth Joints can be Rotated in 8° increments |
| Materials | Steel Aluminum |
| Special Features | Individually Adjustable Stop Pins Non-Slip Rubber Pads |
| Maximum Load Capacity | 17.6 lb / 8 kg |
| Bearing Plate | 9.8 x 11.9" / 24.9 x 30.2 cm |
| Adjustable Height | 2.6 x 10.4" / 6.6 x 26.4 cm |
| Dimensions | Folded: 11.9 x 11.2 x 2.6" / 30.2 x 28.4 x 6.6 cm |
| Weight | 6.4 lb / 2.9 kg |
| Warranty | Limited 5-Year Warranty |
| Package Weight | 6.94 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 12.2 x 11.8 x 3.5" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
K&M 12195.000.87 Overview
Elevate your laptop with the gray K&M Foldable Laptop Stand. Featuring a foldable and space-saving design, this laptop stand is intended for mobile DJs and musicians who want an easy-to-assemble and -disassemble stand. With its aluminum and steel construction, the K&M Laptop Stand can support weights up to 17.6 lb on its 9.8 x 11.9" bearing plate. In addition to three steps of adjusting tilt, the plate also features adjustable stop pins. Non-slip rubber pads are also included.
In the Box
- K&M Foldable Laptop Stand (Gray)
- 2 x Stop Bolts with Rubber Caps
- 12 x Non-Slip Rubber Pads
- Limited 5-Year Warranty
K&M 12195.000.87 Specs
| Adjustment | Tooth Joints can be Rotated in 8° increments |
| Materials | Steel Aluminum |
| Special Features | Individually Adjustable Stop Pins Non-Slip Rubber Pads |
| Maximum Load Capacity | 17.6 lb / 8 kg |
| Bearing Plate | 9.8 x 11.9" / 24.9 x 30.2 cm |
| Adjustable Height | 2.6 x 10.4" / 6.6 x 26.4 cm |
| Dimensions | Folded: 11.9 x 11.2 x 2.6" / 30.2 x 28.4 x 6.6 cm |
| Weight | 6.4 lb / 2.9 kg |
| Warranty | Limited 5-Year Warranty |
| Package Weight | 6.94 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 12.2 x 11.8 x 3.5" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.



















