
Original: $34.29
-70%$34.29
$10.29The Story
- Standard cable length is 39.4" and metric cable length is 1000mm
- Cable type is RG-316
- Impedance is 50 ohm and frequency is 4GHz
- Dielectric withstanding voltage is 750VRMS and working voltage is 250VRMS
Product details
| Connector Type A | SMA Straight Plug |
| Connector Type B | SMA Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Type | RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 39.4" |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Grey |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY |
| Part Number | 415-0031-M1.0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Standard cable length is 39.4" and metric cable length is 1000mm
- Cable type is RG-316
- Impedance is 50 ohm and frequency is 4GHz
- Dielectric withstanding voltage is 750VRMS and working voltage is 250VRMS
Product details
| Connector Type A | SMA Straight Plug |
| Connector Type B | SMA Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Type | RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 39.4" |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Grey |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY |
| Part Number | 415-0031-M1.0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











