đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.64
Original: $2.14
-70%JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY 105-0801-001 TIP JACK, 5700V, 10A, WHITE—
$2.14
$0.64The Story
This is a TIP JACK, 5700V, 10A, WHITE product from JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY with the model number 105-0801-001
Product details
| Connector Type | Tip Jack |
| For Use With | 2mm Standard Tip Plug |
| Breakdown Voltage | 5.7kV |
| Current Rating | 10A |
| Wire Size AWG Max | - |
| Insulator Colour | White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY |
| Part Number | 105-0801-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TIP JACK, 5700V, 10A, WHITE product from JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY with the model number 105-0801-001
Product details
| Connector Type | Tip Jack |
| For Use With | 2mm Standard Tip Plug |
| Breakdown Voltage | 5.7kV |
| Current Rating | 10A |
| Wire Size AWG Max | - |
| Insulator Colour | White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY |
| Part Number | 105-0801-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







