
Original: $11.28
-70%$11.28
$3.38The Story
Product details
| Connector Type | Tip Jack |
| For Use With | 2mm Standard Tip Plug |
| Breakdown Voltage | 5.7kV |
| Current Rating | 10A |
| Wire Size AWG Max | - |
| Insulator Colour | White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY |
| Part Number | 105-0201-200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Connector Type | Tip Jack |
| For Use With | 2mm Standard Tip Plug |
| Breakdown Voltage | 5.7kV |
| Current Rating | 10A |
| Wire Size AWG Max | - |
| Insulator Colour | White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | JOHNSON - CINCH CONNECTIVITY |
| Part Number | 105-0201-200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











