
Original: $0.59
-69%$0.59
$0.18The Story
Product details
| Capacitance | 0.2pF |
| Voltage Rating | 250V |
| Product Range | S-Series |
| Capacitance Tolerance | ± 0.05pF |
| Packaging | Cut Tape |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Capacitor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | JOHANSON TECHNOLOGY |
| Part Number | 251R14S0R2AV4T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Capacitance | 0.2pF |
| Voltage Rating | 250V |
| Product Range | S-Series |
| Capacitance Tolerance | ± 0.05pF |
| Packaging | Cut Tape |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Capacitor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | JOHANSON TECHNOLOGY |
| Part Number | 251R14S0R2AV4T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











