đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$338.39
HAMMOND RM2U1913VBK 19" Cabinet, Rack Chassis, Vented, Desktop, 88.9 mm, 89 mm, 422 mm, 330 mm, Aluminium—
$338.39
The Story
This is a 19" Cabinet, Rack Chassis, Vented, Desktop, 88.9 mm, 89 mm, 422 mm, 330 mm, Aluminium product from HAMMOND with the model number RM2U1913VBK
Product details
| Cabinet Style | Desktop |
| Panel Space Height | 88.9mm |
| External Height - Metric | 89mm |
| External Width - Metric | 422mm |
| External Depth - Metric | 330mm |
| Enclosure Material | Aluminium |
| Body Colour | Black |
| External Height - Imperial | 3.5" |
| External Width - Imperial | 16.6" |
| External Depth - Imperial | 13" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | RM2U1913VBK |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a 19" Cabinet, Rack Chassis, Vented, Desktop, 88.9 mm, 89 mm, 422 mm, 330 mm, Aluminium product from HAMMOND with the model number RM2U1913VBK
Product details
| Cabinet Style | Desktop |
| Panel Space Height | 88.9mm |
| External Height - Metric | 89mm |
| External Width - Metric | 422mm |
| External Depth - Metric | 330mm |
| Enclosure Material | Aluminium |
| Body Colour | Black |
| External Height - Imperial | 3.5" |
| External Width - Imperial | 16.6" |
| External Depth - Imperial | 13" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | RM2U1913VBK |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




