
Original: $2.13
-70%$2.13
$0.64The Story
Product details
| Switching Voltage Max | 200V |
| Operate AT Max | 38AT |
| Switch Mounting | - |
| Contact Resistance Max | 0.1ohm |
| Switching Power Max | 20W |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Product Range | MLRR Series |
| Contact Current Max | 1.2A |
| Operate AT Min | 17AT |
Other details
| Brand | HAMLIN |
| Part Number | MLRR-3-17-38 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Switching Voltage Max | 200V |
| Operate AT Max | 38AT |
| Switch Mounting | - |
| Contact Resistance Max | 0.1ohm |
| Switching Power Max | 20W |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Product Range | MLRR Series |
| Contact Current Max | 1.2A |
| Operate AT Min | 17AT |
Other details
| Brand | HAMLIN |
| Part Number | MLRR-3-17-38 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










