Original: $78.86
-70%$78.86
$23.66The Story
Haida M10 Filter Bag Overview
This nylon and suede Haida M10 Filter Bag is designed to accommodate up to nine filters measuring 100 x 100mm or 100 x 150mm. Filters placed within this weather-resistant pouch are each held within one of five nonabrasive pockets and can be easily accessed by opening its zippered closure.
In the Box
- Haida M10 Filter Bag
- Limited 1-Year Manufacturer Warranty
Haida M10 Filter Bag Specs
| Filter Capacity | 9 x 4 x 6" / 100 x 150 mm |
| Type of Closure | Zipper |
| Exterior Material | Nylon, Suede |
| Interior Material | Nylon |
| Exterior Dimensions | 8.7 x 5.5 x 6.3" / 220.0 x 140.0 x 160.0Â mm |
| Weight | 11.99Â oz / 340Â g |
| Package Weight | 0.84 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 8.7 x 5.65 x 4.9" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Haida M10 Filter Bag Overview
This nylon and suede Haida M10 Filter Bag is designed to accommodate up to nine filters measuring 100 x 100mm or 100 x 150mm. Filters placed within this weather-resistant pouch are each held within one of five nonabrasive pockets and can be easily accessed by opening its zippered closure.
In the Box
- Haida M10 Filter Bag
- Limited 1-Year Manufacturer Warranty
Haida M10 Filter Bag Specs
| Filter Capacity | 9 x 4 x 6" / 100 x 150 mm |
| Type of Closure | Zipper |
| Exterior Material | Nylon, Suede |
| Interior Material | Nylon |
| Exterior Dimensions | 8.7 x 5.5 x 6.3" / 220.0 x 140.0 x 160.0Â mm |
| Weight | 11.99Â oz / 340Â g |
| Package Weight | 0.84 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 8.7 x 5.65 x 4.9" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.












