
Original: $1,558.72
-70%$1,558.72
$467.62The Story
Product details
| No. of Digits | 6.5 |
| DMM Connectivity | LAN, RS232, USB |
| Current Measure AC Max | 3A |
| Voltage Measure AC Max | 750V |
| Resistance Measure Max | 0.1Gohm |
| Product Range | GDM-906X Series |
| Current Measure DC Max | 3A |
| Voltage Measure DC Max | 1kV |
| Manufacturer Warranty | - |
| DMM Functions | AC/DC Current, AC/DC Voltage, Capacitance, Continuity, Diode, Frequency, Period, Temperature |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | GW INSTEK |
| Part Number | GDM-9060 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Description
Product details
| No. of Digits | 6.5 |
| DMM Connectivity | LAN, RS232, USB |
| Current Measure AC Max | 3A |
| Voltage Measure AC Max | 750V |
| Resistance Measure Max | 0.1Gohm |
| Product Range | GDM-906X Series |
| Current Measure DC Max | 3A |
| Voltage Measure DC Max | 1kV |
| Manufacturer Warranty | - |
| DMM Functions | AC/DC Current, AC/DC Voltage, Capacitance, Continuity, Diode, Frequency, Period, Temperature |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | GW INSTEK |
| Part Number | GDM-9060 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

