đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$13.55
Original: $45.16
-70%FACOM 804 FEELER GAUGE, 90MM, 0.04-1.0MM—
$45.16
$13.55The Story
The 804 from Facom is a feeler guage.
- Dimension of blade 10mm x 90mm (W x L)
- Gauge has 19 blades
- Gauge weighs 60g
Applications
Industrial
Product details
| Measuring Range Max | 0.3mm |
| Blade Length | 90mm |
| Measuring Range Min | 4mm |
| No. of Blades | 19 |
| Blade Material | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | FACOM |
| Part Number | 804 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The 804 from Facom is a feeler guage.
- Dimension of blade 10mm x 90mm (W x L)
- Gauge has 19 blades
- Gauge weighs 60g
Applications
Industrial
Product details
| Measuring Range Max | 0.3mm |
| Blade Length | 90mm |
| Measuring Range Min | 4mm |
| No. of Blades | 19 |
| Blade Material | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | FACOM |
| Part Number | 804 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
