đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$50.92
Original: $169.72
-70%f-stop PRO ICU (Black, Small)—
$169.72
$50.92The Story
f-stop Pro ICU Overview
Store, transport, and protect cameras, lenses, and accessories with the black Small PRO ICU from f-stop . The PRO ICU features touch-fastening padded dividers, removable foam lid insert, and a carry handle.
Brushed polyester lining
Tough, water-resistant shell material
Protective, high-density cross link foam
Removable foam lid insert
Touch-fastening fabric tabs secure to Mountain Series pack frames
Accepts optional shoulder strap via metal D-rings
Strap securely into Mountain series packs for easy packing and unpacking
UPC: 811494017005
In the Box
- f-stop PRO ICU (Black, Small)
- Limited 20-Year Warranty
f-stop Pro ICU Specs
| Materials | Brushed Polyester and Foam |
| Carry/Transport Options | Inside a Bag or Pack Carry Handle |
| Closure Method | Zipper |
| Internal Dimensions | 6.5 x 10.5 x 7" / 16.5 x 26.7 x 17.8 cm |
| External Dimensions | 7 x 11.5 x 8" / 17.8 x 29.2 x 20.3 cm |
| Weight | 0.93 lb / 0.42 kg |
Packaging Info
| Package Weight | 1.1 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 14.3 x 10.3 x 7.25" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
f-stop Pro ICU Overview
Store, transport, and protect cameras, lenses, and accessories with the black Small PRO ICU from f-stop . The PRO ICU features touch-fastening padded dividers, removable foam lid insert, and a carry handle.
Brushed polyester lining
Tough, water-resistant shell material
Protective, high-density cross link foam
Removable foam lid insert
Touch-fastening fabric tabs secure to Mountain Series pack frames
Accepts optional shoulder strap via metal D-rings
Strap securely into Mountain series packs for easy packing and unpacking
UPC: 811494017005
In the Box
- f-stop PRO ICU (Black, Small)
- Limited 20-Year Warranty
f-stop Pro ICU Specs
| Materials | Brushed Polyester and Foam |
| Carry/Transport Options | Inside a Bag or Pack Carry Handle |
| Closure Method | Zipper |
| Internal Dimensions | 6.5 x 10.5 x 7" / 16.5 x 26.7 x 17.8 cm |
| External Dimensions | 7 x 11.5 x 8" / 17.8 x 29.2 x 20.3 cm |
| Weight | 0.93 lb / 0.42 kg |
Packaging Info
| Package Weight | 1.1 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 14.3 x 10.3 x 7.25" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.


