
Original: $436.24
-70%$436.24
$130.87The Story
Product details
| Insulation Tester Type | Multifunction |
| Insulation Testing Voltage | 250V, 500V, 1kV |
| Insulation Testing Resistance | 0ohm to 5.5Gohm |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 40°C |
| External Height | 100mm |
| External Width | 150mm |
| External Depth | 71mm |
| Weight | 700g |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | EXTECH INSTRUMENTS |
| Part Number | MG310 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Insulation Tester Type | Multifunction |
| Insulation Testing Voltage | 250V, 500V, 1kV |
| Insulation Testing Resistance | 0ohm to 5.5Gohm |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 40°C |
| External Height | 100mm |
| External Width | 150mm |
| External Depth | 71mm |
| Weight | 700g |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | EXTECH INSTRUMENTS |
| Part Number | MG310 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









