đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.06
Ettinger 06.84.256 PCB Spacer Studded Lock-In Support Nylon 6.6 25mm x 4mm—
$1.06
The Story
The 06.84.256 is a M4 screw threaded black female snap-in hex PCB Support made of polyamide 6.6.
- Snap-in/female screw thread M4 model
- 4mm PCB hole diameter
- 4.2mm Chassis hole diameter
- 1.6mm Board thickness
- UL94 HB Flammability rating
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Studded Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 25mm |
| External Width | 4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.84.256 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The 06.84.256 is a M4 screw threaded black female snap-in hex PCB Support made of polyamide 6.6.
- Snap-in/female screw thread M4 model
- 4mm PCB hole diameter
- 4.2mm Chassis hole diameter
- 1.6mm Board thickness
- UL94 HB Flammability rating
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Studded Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 25mm |
| External Width | 4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.84.256 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















