
The Story
- 1.6mm Thickness of PCB
- UL94V-2 Flammability rating
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support With Adhesive Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 15.9mm |
| External Width | 3.2mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.21.815 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 1.6mm Thickness of PCB
- UL94V-2 Flammability rating
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support With Adhesive Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 15.9mm |
| External Width | 3.2mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.21.815 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















