đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.21
Ettinger 06.21.807 PCB Spacer Lock-In Support With Adhesive Base Nylon 6.6 7.9mm x 3.2mm—
$1.21
The Story
The 06.21.807 is a natural LCBSBM Circuit Board Support with nylon 66/E 70062/RMS 01 (UL94V-2) construction and adhesive base for fastening. Sticking thread. Applications
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support With Adhesive Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 7.9mm |
| External Width | 12.7mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.21.807 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The 06.21.807 is a natural LCBSBM Circuit Board Support with nylon 66/E 70062/RMS 01 (UL94V-2) construction and adhesive base for fastening. Sticking thread. Applications
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support With Adhesive Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 7.9mm |
| External Width | 12.7mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.21.807 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















