
Original: $1.39
-70%$1.39
$0.42The Story
- 4mm PCB hole diameter
- 1.6mm Board thickness
- UL94V-2 Flammability rating
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support With Adhesive Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 4.8mm |
| External Width | 4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.21.046 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 4mm PCB hole diameter
- 1.6mm Board thickness
- UL94V-2 Flammability rating
Industrial
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support With Adhesive Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 4.8mm |
| External Width | 4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 06.21.046 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










