The Story
- 1.85mm Wall thickness
Medical, Test & Measurement, Automotive, Sensing & Instrumentation, Alternative Energy, Industrial
Product details
| Spacer Material | Brass |
| Overall Length | 15mm |
| Outer Diameter | 8mm |
| Inner Diameter | 4.3mm |
| Spacer Type | Round |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 05.54.153 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 1.85mm Wall thickness
Medical, Test & Measurement, Automotive, Sensing & Instrumentation, Alternative Energy, Industrial
Product details
| Spacer Material | Brass |
| Overall Length | 15mm |
| Outer Diameter | 8mm |
| Inner Diameter | 4.3mm |
| Spacer Type | Round |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 05.54.153 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
















