đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$0.09
Original: $0.31
-71%Ettinger 05.53.013 Spacer Round Brass 6x1mm—
$0.31
$0.09The Story
The 05.53.013 is a M3 standard cut-end Round Spacer made of brass with nickel plated finish.
- 1.4mm Wall thickness
Medical, Test & Measurement, Automotive, Sensing & Instrumentation, Alternative Energy, Industrial
Product details
| Spacer Material | Brass |
| Overall Length | 1mm |
| Outer Diameter | 6mm |
| Inner Diameter | 3.2mm |
| Spacer Type | Round |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 05.53.013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The 05.53.013 is a M3 standard cut-end Round Spacer made of brass with nickel plated finish.
- 1.4mm Wall thickness
Medical, Test & Measurement, Automotive, Sensing & Instrumentation, Alternative Energy, Industrial
Product details
| Spacer Material | Brass |
| Overall Length | 1mm |
| Outer Diameter | 6mm |
| Inner Diameter | 3.2mm |
| Spacer Type | Round |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ETTINGER |
| Part Number | 05.53.013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
















