
Original: $21.38
-70%$21.38
$6.41The Story
Product details
| External Diameter | 8mm |
| Grip Range Min | 7.5mm |
| Grip Range Max | 8.5mm |
| Overall Length | - |
| External Depth | 1.8mm |
| Mounting Hole Dia | 4.2mm |
| Fastener Material | Nylon 6 (Polyamide 6) |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ESSENTRA COMPONENTS (FORMERLY RICHCO) |
| Part Number | SR 4100B |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| External Diameter | 8mm |
| Grip Range Min | 7.5mm |
| Grip Range Max | 8.5mm |
| Overall Length | - |
| External Depth | 1.8mm |
| Mounting Hole Dia | 4.2mm |
| Fastener Material | Nylon 6 (Polyamide 6) |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ESSENTRA COMPONENTS (FORMERLY RICHCO) |
| Part Number | SR 4100B |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















