
Original: $4.50
-70%$4.50
$1.35The Story
Product details
| Frequency Nom | 16MHz |
| Crystal Case | SMD, 2.5mm x 2mm |
| Frequency Stability + / - | 10ppm |
| Load Capacitance | 9pF |
| Frequency Tolerance + / - | 10ppm |
| Product Range | FA-20H Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | EPSON |
| Part Number | Q24FA20H00044 FA-20H 16 MHZ 9.0PF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Frequency Nom | 16MHz |
| Crystal Case | SMD, 2.5mm x 2mm |
| Frequency Stability + / - | 10ppm |
| Load Capacitance | 9pF |
| Frequency Tolerance + / - | 10ppm |
| Product Range | FA-20H Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | EPSON |
| Part Number | Q24FA20H00044 FA-20H 16 MHZ 9.0PF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










