
Original: $13.67
-70%$13.67
$4.10The Story
Product details
| Ceramic Capacitor Case | SMD |
| Capacitance | 0.5µF |
| Voltage Rating | 700V |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Dielectric Characteristic | - |
| Product Range | CeraLink LP Series |
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B58031U7504M062 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Ceramic Capacitor Case | SMD |
| Capacitance | 0.5µF |
| Voltage Rating | 700V |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Dielectric Characteristic | - |
| Product Range | CeraLink LP Series |
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B58031U7504M062 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











