🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.60
Original: $1.99
-70%EPCOS B32932A3334K000 Film Capacitor, 0.33 µF, X2, ± 10%—
$1.99
$0.60The Story
This is a Film Capacitor, 0.33 µF, X2, ± 10% product from EPCOS with the model number B32932A3334K000
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Voltage Rating X | 305V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Voltage Rating Y | - |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| dv/dt Rating | 90V/µs |
| Product Range | B32932 Series |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| Capacitor Case Style | - |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitance | 0.33µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PET (Polyester) |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B32932A3334K000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Film Capacitor, 0.33 µF, X2, ± 10% product from EPCOS with the model number B32932A3334K000
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Voltage Rating X | 305V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Voltage Rating Y | - |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| dv/dt Rating | 90V/µs |
| Product Range | B32932 Series |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| Capacitor Case Style | - |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitance | 0.33µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PET (Polyester) |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B32932A3334K000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











