
Original: $3.43
-70%$3.43
$1.03The Story
Product details
| Capacitance | 0.33µF |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Capacitor Case Style | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Product Range | B32654 Series |
| Lead Spacing | 27.5mm |
| Operating Temperature Max | 110°C |
| Voltage Rating V DC | 1kV |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B32654A0334K000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Capacitance | 0.33µF |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Capacitor Case Style | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Product Range | B32654 Series |
| Lead Spacing | 27.5mm |
| Operating Temperature Max | 110°C |
| Voltage Rating V DC | 1kV |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B32654A0334K000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











