
Original: $4.10
-70%$4.10
$1.23The Story
Product details
| Pitch Spacing | 3.81mm |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size (AWG) | 30AWG to 14AWG |
| Conductor Area CSA | 2mm² |
| Wire Connection Method | Screw |
| Rated Current | 11A |
| Rated Voltage | 300V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BUCHANAN - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 284507-3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Operating Instructions EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Pitch Spacing | 3.81mm |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size (AWG) | 30AWG to 14AWG |
| Conductor Area CSA | 2mm² |
| Wire Connection Method | Screw |
| Rated Current | 11A |
| Rated Voltage | 300V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BUCHANAN - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 284507-3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Operating Instructions EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















