đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$38.92
Original: $129.75
-70%Broyce Control LPRT/2 400V Voltage Monitoring Relay Dpdt 5 A DIN Rail 250 V Screw—
$129.75
$38.92The Story
This is a LPRT/2 400V Voltage Monitoring Relay , DPDT, 5 A, DIN Rail, 250 V, Screw product from BROYCE CONTROL with the model number LPRT/2 400V
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Current | 5A |
| Relay Mounting | DIN Rail |
| Contact Voltage VAC | 250V |
| Relay Terminals | Screw |
| Contact Voltage VDC | 25V |
| Supply Voltage Max | 400VAC |
| Power Consumption | 2.5VA |
Other details
| Brand | BROYCE CONTROL |
| Part Number | LPRT/2 400V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a LPRT/2 400V Voltage Monitoring Relay , DPDT, 5 A, DIN Rail, 250 V, Screw product from BROYCE CONTROL with the model number LPRT/2 400V
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Current | 5A |
| Relay Mounting | DIN Rail |
| Contact Voltage VAC | 250V |
| Relay Terminals | Screw |
| Contact Voltage VDC | 25V |
| Supply Voltage Max | 400VAC |
| Power Consumption | 2.5VA |
Other details
| Brand | BROYCE CONTROL |
| Part Number | LPRT/2 400V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











