đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$16.23
Original: $54.09
-70%BROYCE CONTROL LMMT 12-230V AC/DC TIMER RELAY, MULTIFUNC, 0.1S-100H, SPDT—
$54.09
$16.23The Story
This is a TIMER RELAY, MULTIFUNC, 0.1S-100H, SPDT product from BROYCE CONTROL with the model number LMMT 12-230V AC/DC
Product details
| Product Range | L series |
| Timer Functions | Multifunction |
| Time Min | 0.1s |
| Time Max | 100h |
| No. of Timing Ranges | 7Ranges |
| Timer Output | 1 Changeover Relay |
| Supply Voltage Max | 230V |
| Current Rating Nom | 8A |
| Connection / Termination | Screw Terminals |
Other details
| Brand | BROYCE CONTROL |
| Part Number | LMMT 12-230V AC/DC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TIMER RELAY, MULTIFUNC, 0.1S-100H, SPDT product from BROYCE CONTROL with the model number LMMT 12-230V AC/DC
Product details
| Product Range | L series |
| Timer Functions | Multifunction |
| Time Min | 0.1s |
| Time Max | 100h |
| No. of Timing Ranges | 7Ranges |
| Timer Output | 1 Changeover Relay |
| Supply Voltage Max | 230V |
| Current Rating Nom | 8A |
| Connection / Termination | Screw Terminals |
Other details
| Brand | BROYCE CONTROL |
| Part Number | LMMT 12-230V AC/DC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











