
Original: $44.05
-70%$44.05
$13.21The Story
Brother LC401XL Overview
The Brother Genuine LC401 High Yield Yellow Ink Cartridge features superior inkjet print quality you can consistently rely on for up to 500 pages. It's intelligently engineered to work in seamless unison with the Brother MFC-J1010DW, MFC-J1012DW, and MFC-J1170DW all-in-one inkjet printers. The Genuine edition ink produces sharp prints and vivid colors that withstand the test of time.
In the Box
- Brother Genuine LC401 High Yield Yellow Ink Cartridge
Brother LC401XL Specs
| Quantity | 1Â Cartridge |
| Printer Type | Inkjet Printers |
| Container Type | Inkjet Cartridge |
| Yield Type | High |
| Color | Yellow |
| Page Yield | Color: 500 Pages |
| Compatible Brother Printers | MFC-J1010DW MFC-J1012DW MFC-J1170DW |
| Package Weight | 0.11 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 4.3 x 4 x 0.9" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Brother LC401XL Overview
The Brother Genuine LC401 High Yield Yellow Ink Cartridge features superior inkjet print quality you can consistently rely on for up to 500 pages. It's intelligently engineered to work in seamless unison with the Brother MFC-J1010DW, MFC-J1012DW, and MFC-J1170DW all-in-one inkjet printers. The Genuine edition ink produces sharp prints and vivid colors that withstand the test of time.
In the Box
- Brother Genuine LC401 High Yield Yellow Ink Cartridge
Brother LC401XL Specs
| Quantity | 1Â Cartridge |
| Printer Type | Inkjet Printers |
| Container Type | Inkjet Cartridge |
| Yield Type | High |
| Color | Yellow |
| Page Yield | Color: 500 Pages |
| Compatible Brother Printers | MFC-J1010DW MFC-J1012DW MFC-J1170DW |
| Package Weight | 0.11 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 4.3 x 4 x 0.9" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

