
Original: $835.70
-70%$835.70
$250.71The Story
Product details
| Fibre Type | Plastic Optical |
| Fibre Diameter | 1mm |
| No. of Fibres | 1Fibres |
| External Diameter | 2.2mm |
| Reel Length (Imperial) | 1640ft |
| Reel Length (Metric) | 500m |
| Jacket Colour | Black |
| Jacket Material | PE |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HFBR-EUS500Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Fibre Type | Plastic Optical |
| Fibre Diameter | 1mm |
| No. of Fibres | 1Fibres |
| External Diameter | 2.2mm |
| Reel Length (Imperial) | 1640ft |
| Reel Length (Metric) | 500m |
| Jacket Colour | Black |
| Jacket Material | PE |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HFBR-EUS500Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










