
Original: $205.25
-70%$205.25
$61.57The Story
- CPR: Not Yet Qualified
- High voltage isolation
- Compatible with Avago versatile link family of connectors and fibre optic components
Industrial, Building Automation, Communications & Networking, Computers & Computer Peripherals, Imaging, Video & Vision, Medical
Product details
| Fibre Type | Plastic Optical |
| Fibre Diameter | 1mm |
| No. of Fibres | 1Fibres |
| External Diameter | 2.2mm |
| Reel Length (Imperial) | 328.1ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | Black |
| Jacket Material | PE |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HFBR-EUS100Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- CPR: Not Yet Qualified
- High voltage isolation
- Compatible with Avago versatile link family of connectors and fibre optic components
Industrial, Building Automation, Communications & Networking, Computers & Computer Peripherals, Imaging, Video & Vision, Medical
Product details
| Fibre Type | Plastic Optical |
| Fibre Diameter | 1mm |
| No. of Fibres | 1Fibres |
| External Diameter | 2.2mm |
| Reel Length (Imperial) | 328.1ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | Black |
| Jacket Material | PE |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HFBR-EUS100Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










