đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.02
Original: $3.41
-70%BROADCOM LIMITED ACPL-844-300E Transistor Output Optocoupler, Full Pitch, 4 Channel, Surface Mount DIP, 16 Pins, 50 mA, 5 kV, 20 %—
$3.41
$1.02The Story
Product details
| Optocoupler Case Style | Surface Mount DIP |
| Forward Current If Max | 50mA |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 70V |
| No. of Channels | 4 Channel |
| CTR Min | 20% |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Isolation Voltage | 5kV |
| No. of Pins | 16Pins |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | ACPL-844-300E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Optocoupler Case Style | Surface Mount DIP |
| Forward Current If Max | 50mA |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 70V |
| No. of Channels | 4 Channel |
| CTR Min | 20% |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Isolation Voltage | 5kV |
| No. of Pins | 16Pins |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | ACPL-844-300E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










